• Kirjaudu

Suomen Liikematkayhdistys ry FBTA

  • Suomi
  • englanti

Jäsenkirjautuminen

Kirjaudu jäsensivuille
  • Etusivu
  • FBTA
    • Mitä matkahallinto on?
    • Kansainvälinen verkosto
    • FBTA Mediassa
  • Toimintakalenteri
  • Jäsenyys
    • Jäsenyhteisöt-lista
    • Ostajajäsenyys
      • Liittyminen ja jäsenmaksu
    • Partnerijäsenyys
      • Liittyminen ja jäsenmaksu
  • Yhteystiedot
    • Rekisteriseloste
    • Kartta
    • Pysäköintiohje
  • Mediatiedot

20.4.2017

Norwegian avaa uuden suoran reitin Singaporeen

Norwegianin kansainvälinen kasvu jatkuu ja yhtiö avaa uuden suoran reitin Lontoon Gatwickin ja Singaporen välillä. Singapore on Norwegianin toinen kohde Aasiassa. Jo aiemmin Norwegian on lentänyt Bangkokiin Tukholmasta, Oslosta ja Kööpenhaminasta.

Norwegian aloittaa 28. syyskuuta ensimmäisen kerran lennot Lontoon Gatwickin ja Singaporen välillä. Lennoille on hyvät vaihtoyhteydet Helsingistä.

– Kaukoreittimme ovat erittäin suosittuja ja niiden käyttöaste on yli 90 prosenttia. Tämä osoittaa, että asiakkaat haluavat lisää edullisia lentoja kaukokohteisiin. Siitä syystä lanseeraamme suurella ilolla ensimmäisen reittimme Singaporeen, sanoo Norwegianin konsernijohtaja Bjørn Kjos.

– Toivomme, että viranomaiset pitävät uusia suoria reittejä Pohjoismaista Aasiaan tärkeinä ja varmistavat, että myös Norwegian saa tarvittavat ylilentoluvat Aasiaan, jatkaa Bjørn Kjos.

Uusi reitti Lontoon Gatwickin ja Singaporen välillä
Lontoon Gatwickin ja Singaporen välinen yhteys tullaan liikennöimään neljä kertaa viikossa 28. syyskuuta alkaen ja viisi kertaa viikossa lokakuusta lähtien. Lennoille on hyvät vaihtoyhteydet Helsingistä. Singaporen reitti lennetään yhtiön 787 Dreamliner -koneilla.

Norwegianin kaukoreitit
Norwegian tarjoaa yhteensä 55 kaukoreittiä Euroopan ja Yhdysvaltojen sekä Euroopan ja Aasian välillä. Suomalaisilla matkustajilla on hyvät vaihtoyhteydet Norwegianin kaukoreiteille Tukholman, Oslon, Kööpenhaminan ja Lontoon Gatwickin kautta.

Article by Kaarina Alasentie / Uutiset

Jäsenalue

  • Kirjaudu

Ajankohtaista

  • Nordic Travel Manager Award 2023 Mirja Kivimaalle 24.3.2023
  • SAS uusii jakelustrategiaansa Amadeus-yhteistyössä – suunniteltua Wholesale -mallia ei oteta käyttöön 24.3.2023
  • BT4Europe peräänkuuluttaa EU:lta liikematkustuksen toimintaedellytysten parantamista 15.3.2023

Suomen Liikematkayhdistys ry
– Finnish Business Travel Association

Simonkatu 12 B 30
FI-00100 Helsinki, Finland

(09) 441 244
fbta@fbta.net

·Toteutus ja ylläpito MMD Networks Oy·