- This event has passed.
FBTA autumn meeting event
The Finnish Business Travel Association sääntömääräinen syyskokous vahvistaa seuraavan toimintakauden toimintasuunnitelman ja budjetin ja valitsee yhdistykselle hallituksen jäsenet erovuorossa olevien tilalle.
Partnerijäsenten kokous järjestetään samassa paikassa ennen syyskokousta ja siitä lähetetään erillinen kutsu. Rekisteröityminen partnerijäsenkokoukseen tapahtuu samalla ilmoittautumislomakkeella kuin syyskokoukseen.
Myös ostajajäsenillä on mahdollisuus kokoontua vapaamuotoisen keskustelun ja verkostoitumisen merkeissä jo ennen varsinaisen kokousohjelman alkua.
Mitä ilmastopaketti Fit for 55 pitää sisällään, voiko yhtenäinen eurooppalainen rautatiealue toteutua tai onko lentojen viivästymiskorvauskäytäntöihin suunnitteilla muutoksia? Muun muassa näistä kuullaan varsinaisen syyskokouksen jälkeen europarlamentaarikko Sirpa Pietikäisen puheenvuorossa EU:n ajankohtaiset, matkustuksen toimintaympäristöön vaikuttavat hankkeet.
Agenda for the ordinary meeting
Agenda for the Partners' meeting
Syyskokousohjelma on maksuton yhdelle jäsenyrityksen tai -yhteisön edustajalle. Lisäedustajien osallistumismaksu on 79 €/hlö. Ilmoittautumiset ke 16.11. mennessä.
Welcome!
